top of page

Ekibimiz

Ebru Sinici_Ozgecmis.jpg
  • Instagram
  • LinkedIn

Uzman Psikolog - Kurucu

Ebru Sinici

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümü'nden 1996 yılında mezun olduktan sonra, Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Disiplinlerarası Adli Tıp Anabilim Dalında Adli Psikoloji yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Akademik çalışmalarını Ankara Üniversitesi'nde doktora eğitimiyle sürdürmektedir.

 

EMDR terapisti, pozitif psikoterapist ve pozitif psikoterapi temel/master eğitmeni, hipnoterapist ve aile danışmanı olarak unvanları bulunmaktadır.

Mesleki deneyimleri arasında, 5 farklı birimde 20 yıllık GATA ve emekliliğe uzanan 7 yıllık Sağlık Bilimleri Üniversitesi deneyimi yer almaktadır.

Çeşitli kuruluşlarda pozitif psikoterapi temel eğitimi, üniversitelerde sağlık psikolojisi, iletişim becerileri ve genel psikoloji gibi dersler vermektedir.

 

Kongre ve diğer büyük çaplı etkinliklerde, travma sonrası stres bozukluğu tedavisinde karşılaşılabilecek güçlükleri değerlendirme, yordama ve aşma, kognitif ve davranış terapilerinde değerlendirme ve formülasyon gibi çalışma gruplarında da aktif rol almıştır.

Kognitif ve Davranışçı Terapiler Derneği, EMDR Derneği, Dünya Pozitif Psikoterapi Derneği ve Türk Psikologlar Derneği'ne üyedir.

Sayısız danışanın hayatına bilimin ışığıyla dokunmaya ve alanında nice başarılı psikoterapistler yetiştirme amacıyla eğitimlerine ES Psikolojik Danışma ve Eğitim Merkezi'nde devam etmektedir.

bottom of page